Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/09/2022

Πωλητής / Πωλήτρια Λιανικής

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας ηγέτης στις πωλήσεις αθλητικών υποδημάτων, ενδυμάτων και εξοπλισμού στην αγορά των Βαλκανίων αναζητά Πωλητή / Πωλήτρια Λιανικής για την παροχή άριστης εξυπηρέτησης πελατών για το νέο μας κατάστημα στην Γλυφάδα.

Οι υποψήφιοι με ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας που μπορούν να κάνουν τους πελάτες να αισθάνονται ευπρόσδεκτοι στο κατάστημά μας θα ξεχωρίσουν. Θα βοηθήσετε στον προσδιορισμό των αναγκών των πελατών, θα παρουσιάσετε και θα απαντήσετε σε ερωτήσεις σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας και θα προτείνετε λύσεις.

Kύρια καθήκοντα:

  • Ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών
  • Παρέχετε ακριβείς πληροφορίες (π.χ. χαρακτηριστικά προϊόντος, τιμολόγηση και υπηρεσίες μετά την πώληση)
  • Απαντήσεις στις ερωτήσεις των πελατών σχετικά με συγκεκριμένα προϊόντα/υπηρεσίες
  • Διεξάγετε συγκρίσεις τιμών και χαρακτηριστικών για να διευκολύνετε τις αγορές
  • Αναπλήρωση εμπορευμάτων
  • Συντονισμός με την ομάδα Πωλητών Λιανικής για την παροχή εξαιρετικής εξυπηρέτησης πελατών (ειδικά σε ώρες αιχμής)
  • Ενημέρωση των πελατών για εκπτώσεις και ειδικές προσφορές
  • Παρέχετε σχόλια πελατών στον Υπεύθυνο καταστήματος
  • Μένετε ενημερωμένοι με νέα προϊόντα/υπηρεσίες