Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/07/2021

Τεχνικός Ηλεκτρολογικής Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι ηλεκτρολόγος Μηχανικός και διαθέτεις εμπειρία ως τεχνικός ηλεκτρολογικής συντήρησης σε οργανωμένη βιομηχανία; Θέλεις να εργασθείς σε μια από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες στον τομέα των χημικών και απορρυπαντικών προϊόντων; Αν ναι, τότε μην χάνεις την ευκαιρία και κάνε την αίτηση σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες του/της Τεχνικού Ηλεκτρολογικής Συντήρησης περιλαμβάνουν:
  • Εκτέλεση των προγραμμάτων Ηλεκτρολογικής συντήρησης, διορθωτικής και προληπτικής στον εξοπλισμού του εργοστασίου με στόχο την αποτελεσματικότερη λειτουργία και διαθεσιμότητα του εξοπλισμού.
  • Ηλεκτρολογική συντήρηση εξοπλισμού και εγκαταστάσεων χαμηλής τάσης (Χ.Τ), όπως εργασίες ελέγχου, επισκευής και συντήρησης ηλεκτρολογικών πινάκων διανομής και κίνησης, διακοπτικού υλικού, μέσων προστασίας, εκκινητών τριφασικών κινητήρων και επιτηρητών, κλπ, σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα, τα καθιερωμένα πρότυπα ποιότητας, τις σχετικές διατάξεις και σχέδια εντός πλαισίων ασφαλείας.
  • Δυνατότητα ηλεκτρολογικής εγκατάστασης και προγραμματισμού εξοπλισμού χαμηλής τάσης (Χ.Τ), όπως ομαλοί εκκινητές, ρυθμιστές στροφών, οργάνων μέτρηση παραμέτρων παραγωγής όπως πίεση, ροή και θερμοκρασίας, κλπ, σύμφωνα με τα καθιερωμένα πρότυπα εγκατάστασης, τις σχετικές διατάξεις και σχέδια εντός πλαισίων ασφαλείας.
  • Παροχή προτάσεων στον εργοδηγό και Διευθυντή Συντήρησης για την βελτιστοποίηση εξοπλισμού / μηχανημάτων παραγωγής ή και υποστηρικτικών εγκαταστάσεων, με βάση τον κύκλο συντήρησης και τη χρήση τους όπως παρακολουθείται στο πρόγραμμα συντήρησης.
  • Συνεργασία με την διαχείριση της τεχνικής αποθήκης ώστε να διασφαλίζεται πάντα η ορθή παροχή ανταλλακτικών και εξοπλισμού σε χρόνο κατάλληλο για την υλοποίηση του πλάνου προληπτικής συντήρησης και εκτέλεσης επισκευαστικών ενεργειών.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/ Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για τη θέση Τεχνικός Ηλετρολογικής Συντήρησης θα πρέπει να κατέχει:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου (Τ.Ε.Ι / ΑΕΙ).
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στον τομέα της βιομηχανίας τουλάχιστον 5 χρόνια
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις Χαμηλής Τάσης.
  • Επιθυμητή εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις Μέσης Τάσης.
  • Εμπειρία σε συστήματα αυτοματισμού και μετρητικών διατάξεων όπως ελεγκτών PID και οργάνων μέτρησης.
  • Εμπειρία σε ηλεκτρο-πνευματικά συστήματα κίνησης, όπως περιστροφικές βάνες και ενεργοποιητές, βάνες ελέγχου, συστήματα πεπιεσμένου αέρα κλπ.
  • Δυνατότητα ανάγνωσης ηλεκτρολογικών σχεδίων.
  • Καλές δεξιότητες λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων
  • Καλή γνώση και εμπειρία χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών και προγραμμάτων μηχανογράφησης .
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας - τόσο γραπτή όσο και προφορική.
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας.
  • Οργανωτικές και αναλυτικές δεξιότητες.
  • Προσαρμοστικότητα.
  • Υπεύθυνο άτομο με καλές ικανότητες επικοινωνίας.
  • Ικανότητες διαχείρισης χρόνου και εργασίας υπό
  • Δυνατότητα εργασίας εκτός καθιερωμένου ωραρίου υπό καθεστώς stand-by (κατόπιν εντολής αποκατάστασης βλάβης).

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει στον/στην Τεχνικό Ηλεκτρολογικής Συντήρησης:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και ασφαλές περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαιδευση