Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/8/2023

Business Development Consultant

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Break-Even Consulting αποτελεί μια αναγνωρισμένη Τεχνική Μελετητική- Συμβουλευτική εταιρεία, με υψηλή επιστημονική επάρκεια και πολυετή εμπειρία στην εκπόνηση τεχνικών μελετών καθώς και στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών σε τομείς οπως του περιβάλλοντος, της καινοτομίας και των επιχειρηματικότητας.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης του Τομέα Στρατηγικού Σχεδιασμού, αναζητούμε εναν/μια Business Development Consultant ,

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του/της Business Development Consultant θα είναι:
  • Υποστήριξη στην κατάρτιση επιχειρηματικών σχεδίων, προσαρμοσμένων στις ιδιαίτερες ανάγκες των επιχειρήσεων της γαλάζιας οικονομίας, με σκοπό την ανάπτυξη επιχειρηματικής εξωστρέφειας και εξαγωγικών δραστηριοτήτων
  • Ανάπτυξη προτάσεων για μέτρα και δράσεις βελτιστοποίησης και ανάπτυξης του cluster.
  • Επικοινωνία με επιχειρήσεις προς ενημέρωση τους σχτικά με το νέο cluster και την ένταξή τους σε αυτό
  • Επικοινωνία με τις επιχειρήσεις του cluster, για συλλογή πληροφοριών για την πρόοδο που σημειώνουν εντός του cluster, καθώς και τις ανάγκες και αιτήματά τους
  • Υποστήριξη στη καθημερινή λειτουργία του cluster
  • Διοργάνωση επιχειρηματικών workshops και εκδηλώσεων δικτύωσης των επιχειρήσεων του cluster και διασφάλιση συμμετοχής των επιχειρήσεων σε αυτές

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η Business Development Consultant, θα πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ σε τομέα Οικονομικών,Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Ναυτιλιακών σπουδών
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί προσόν
  • Προυπηρεσία πάνω σε θέματα επιχειρηματικού σχεδιασμού (Business Plans) ή Διοικησης Επιχειρήσεων
  • Προυπηρεσία πάνω σε Project Management θα εκτιμηθεί
  • Ανετη επικοινωνία με εταιρικούς πελάτες
  • Εμπειρία στη διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Ανάληψη Πρωτοβουλιών
  • Εξαιρετική διαχείριση χρόνου και ικανότητα multitasking

Παροχές

Η Break-Even Consulting προσφέρει για την θέση του/της Business Development Consultant τα εξής:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογο των χρόνων εμπειρίας
  • Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου ή contract
  • Ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Δυνατότητα απόκτησης εμπειρίας σε ευρύ φάσμα έργων
  • Σταθερό, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης
  • Παροχή εξόδων μετακίνησης σε περίπτωση επαγγελματικών μετακινήσεων
  • Ευελιξία στον τόπο εργασίας (Πειραιάς - Αθήνα)

Σε περίπτωση που θεωρείς ότι η παραπάνω θέση του/της Business Development Consultant σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται εδώ. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.