Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/07/2022

Γεωπόνος Ζωικής Παραγωγής - Ζωοτέχνης

Αγροτικά

Πόλη ΚΟΡΙΝΘΟΣ

“Γεωπόνος Ζωικής Παραγωγής - Ζωοτέχνης με έδρα το Καλέντζι Κορινθίας ”

ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ

Η εταιρεία ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΚΒΕΕΚ είναι μια ελληνική εταιρεία με ισχυρή παρουσία στην αγορά τροφίμων και μια από τις πιο σύγχρονες ολοκληρωμένες μονάδες παραγωγής και τυποποίησης κρέατος στην Ελλάδα. Διατηρεί τον πλήρη έλεγχο σε όλα τα στάδια της παραγωγικής διαδικασίας και δεσμεύεται για την ποιότητα, την ασφάλεια και την εξαιρετική γεύση των προϊόντων της. Η εταιρεία εφαρμόζει ένα ολοκληρωμένο σύστημα περιβαλλοντικής διαχείρισης με τη λειτουργία των αντίστοιχων εξειδικευμένων μονάδων.

ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ

Η εταιρεία ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΚΒΕΕΚ είναι μια εταιρεία, η οποία υπερασπίζεται και προάγει πολιτική ίσων ευκαιριών για τους υποψήφιους εργαζόμενους. Οι αιτούντες θα λάβουν αμοιβή για απασχόληση ανεξαρτήτως ηλικίας, φύλου, φυλής, χρώματος, θρησκείας, εθνικής προέλευσης, γενετικής, αναπηρίας, ταυτότητας φύλου, οικογενειακής κατάστασης, σεξουαλικού προσανατολισμού ή οποιουδήποτε άλλου προστατευμένου χαρακτηριστικού από το ελληνικό δίκαιο.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Διακίνηση, παρακολούθηση και απογραφή του Ζωικού κεφαλαίου του τμήματος.
  • Προγραμματισμός και παραγγελία τροφών για την κάλυψη των αναγκών του τμήματος στον Εργοδηγό Ζωοτροφών.
  • Διεξαγωγή μετρήσεων και ελέγχων σύμφωνα με τη διαδικασία.
  • Διασφάλιση ποιότητας της ευζωίας των ζώων
  • Παρακολούθηση και τήρηση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας και ασφάλειας (ISO 22000:2018 κλπ.)
  • Υπεύθυνος για την εφαρμογή και καταγραφή του προγράμματος υγειονομικών εργασιών καθώς και της διαχείρισης των απορριμμάτων -αποβλήτων εντός και εκτός του χώρου ευθύνης του.
  • Διασφάλιση εφαρμογής της κείμενης νομοθεσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης (Ζωικής Παραγωγής).
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργιών MS Office
  • Εμπειρία σχετική με το αντικείμενο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Παροχές

  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης.
  • Ικανοποιητικός μισθός.