Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/02/2023

Χημικός ή Χημικός Πολυμερών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ | ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Στην εταιρεία μας σχεδιάζουμε, αναπτύσσουμε, και παράγουμε εξειδικευμένα προϊόντα για το επαγγελματικό φινίρισμα ξύλινων επιφανειών. Εστιάζουμε στην επαγγελματική εφαρμογή, δημιουργώντας προϊόντα που αποτελούν λύσεις.

Στην πρώτη γραμμή τεχνολογικών εξελίξεων τοποθετούμε ιδιαίτερη έμφαση στην έρευνα και ανάπτυξη καινοτόμων βερνικιών και χρωμάτων. Η συλλογή προϊόντων της εταιρείας εντάσσεται σε δύο κατηγορίες. Προϊόντα ευρείας χρήσεως και εξειδικευμένα για ειδικές εφαρμογές. Παρέχοντας ευρύ φάσμα προϊόντων δίδεται η δυνατότητα ολοκληρωμένων λύσεων.

Διαθέτουμε την γνώση και παρέχουμε την τεχνική υποστήριξη για την εφαρμογή των βερνικιών σε εξελιγμένες βιομηχανικές μονάδες φινιρίσματος. Στόχος μας η πλήρη ικανοποίηση των πελατών μας.

Αρμοδιότητες: ( 1/3 χρόνου Α, Β, Γ)

  • Α. Ποιοτικός έλεγχος, ανάπτυξη προϊόντων
  • Β. Προετοιμασία ΔΔΑ (με χρήση SDS authoring software), προετοιμασία φακέλου προϊόντος για το ευρωπαϊκό κέντρο δηλητηρίασεων (χρήση software), σήμανση προϊόντων (CLP)
  • Γ. Ετοιμασία χρωμάτων (λάκες, βαφές) από 1-25 kg

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προαιρετική εξειδίκευση σε χημεία πολυμερών
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Δυνατότητα μετακίνησης από βόρεια προάστια Αθηνών στα Οινόφυτα με άλλους 3 υπαλλήλους (50% επιδοτούμενο)