Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/8/2022

Εργοθεραπευτής / Εργοθεραπεύτρια

Υγεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

To Κέντρο Αποκατάστασης και Αποθεραπείας ΕΥΕΞΙΑ Α.Ε. αναζητά: ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ (Κωδικός θέσης: ERGO)

Τα καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:
  • Αξιολόγηση του βαθμού λειτουργικότητας και αυτοεξυπηρέτησης των ασθενών.
  • Παροχή συμβουλών σχετικά με τη χρήση και την εκπαίδευση ειδικού εξοπλισμού.
  • Εκπαίδευση των καθημερινών δραστηριοτήτων της ζωής.
  • Διεξαγωγή θεραπειών κινητικότητας και λειτουργικότητας άνω άκρου.
  • Αξιολόγηση και λεπτομερής καταγραφή της εξέλιξης των ασθενών.
  • Συνεργασία και επαρκής επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα της μονάδας υγείας, προς όφελος των ασθενών.
  • Τήρηση του κώδικα δεοντολογίας του επαγγέλματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Εργοθεραπείας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Η προϋπηρεσία με παιδιά θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Ικανότητα εργασίας με αυστηρά χρονοδιαγράμματα και υψηλό αίσθημα ευθύνης
  • Υψηλές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα δημιουργίας σχέσεων εμπιστοσύνης και συνεργασίας
  • Ισχυρά ηθικά πρότυπα και ακεραιότητα

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο οργανισμό
  • Δυνατότητα μετακίνησης με όχημα της εταιρίας
  • Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση