Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/01/2022

Υπεύθυνος Εστιατορίου-Μπαρ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Η ομάδα του MAKO SEA & SUITES

αναζητά Υπεύθυνο Εστιατορίου-Μπαρ για τη σεζόν 2022.

Περιγραφή Θέσης:

Υπεύθυνος Εστιατορίου (δυναμικότητας 20-25 τραπεζοκαθισμάτων, που εξυπηρετεί κυρίως τους πελάτες των δωματίων του καταλύματος και συγκεκριμένο αριθμό εξωτερικών πελατών με προκράτηση τραπεζιού) και Μπαρ (Κεντρικό Μπαρ του καταλύματος που εξυπηρετεί στην Πισίνα και στην Παραλία). Ο Συνεργάτης που αναζητάμε είναι ένα έμπειρο άτομο που δίνει έμφαση στην δημιουργικότητα και την καινοτομία, έχει πάθος για την παροχή ποιοτικών υπηρεσιών και τον διακατέχει ένας έμφυτος σεβασμός για το περιβάλλον και την πρώτη ύλη.

  • Υπεύθυνος για την Ορθή Λειτουργία: Εκπαίδευση του προσωπικού, οργάνωση και έλεγχος προγραμμάτων εργασίας/ βάρδιες/ πόστα, ποιοτικός έλεγχος και έλεγχος κόστους, έλεγχος προμηθειών και λήψη μέτρων και αποφάσεων για τη μείωση του κόστους και για τη σωστή διαχείριση της πρώτης ύλης.
  • Υπεύθυνος για την Αυστηρή Εφαρμογή των Κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας, καθώς και για τη διατήρηση της άριστης κατάστασης και καθαριότητας.
  • Συμμετοχή στη Σύνθεση και Ενημέρωση των menu.
  • Υπεύθυνος του Ταμείου: Έχει υπό την πλήρη ευθύνη του το ταμείο και εκτελεί βάρδια Ταμείου τις ώρες αιχμής.
  • Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσεων: Διαχείριση παραπόνων και τυχόν προβλημάτων και εξάλειψή τους, που αφορούν τόσο τους πελάτες, όσο και το δίκτυο συνεργατών-προμηθευτών και το προσωπικό.
  • Ομαδικό Πνεύμα, Υπευθυνότητα, Επαγγελματισμός, Ενεργητικότητα: Αποδοτικότητα υπό πίεση και multitasking, ειλικρινές ενδιαφέρον για την ομαλή λειτουργία και συνεργασία του Τμήματος.
  • Διαχείριση των Αποθεμάτων και Προμηθειών: Υπεύθυνος παραγγελιών, τακτοποίησης και καταγραφής αποθεμάτων Εστιατορίου και Μπαρ.
  • Άριστη Επικοινωνία με τους πελάτες και κάλυψη εξατομικευμένων αναγκών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως Υπεύθυνος Bar, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό επίπεδο. Η γνώση δεύτερης ή και τρίτης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.
  • IT Literacy (PC, POS, PDA).
  • Ηγετικές Ικανότητες, Οργανωτικό Πνεύμα.
  • Πτυχίο στο πεδίο του Τουρισμού / FnB / Διοίκησης Επιχειρήσεων.

Παροχές

-Συνεργασία Σεζόν 2022 με δυνατότητες εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας σε μια δυναμικά εξελισσόμενη εταιρία, που έχει στο επίκεντρο της φιλοσοφίας και της λειτουργίας της, τους ανθρώπους της.

-Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο προσόντων και της εμπειρίας.

-Ευέλικτο ωράριο εργασίας, ανάλογα με τις προκύπτουσες απαιτήσεις.

-Διαμονή (single use) και μεσημεριανό γεύμα.

-Φιλικό και Άριστο περιβάλλον εργασίας, με ασφάλεια και υποστήριξη.

-Bonus Απόδοσης για Επίτευξη Στόχων.