Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/3/2020

Πωλήτρια / Πωλητής σε κατάστημα ειδών γάμου και βάπτισης

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΝΕΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΕΥΟΣΜΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία Ειδών Γάμου και Βάπτισης με έδρα στη Θεσσαλονίκη ζητά έμπειρη/ο Πωλήτρια/ή για το κατάστημα λιανικής που διαθέτει.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Διερευνά τις ανάγκες των πελατών
  • Προτείνει προϊόντα, ιδέες και λύσεις για γάμους, βαπτίσεις και πάρτυ
  • Διαμορφώνει προφορές και προωθεί τα κατάλληλα concepts σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών
  • Συμβάλει στην οργάνωση, στην υλοποίηση και στην επιμέλεια εκδηλώσεων γάμων και βαπτίσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία στον τομέα των γάμων και των βαπτίσεων
  • Εμπειρία και δεξιότητες στις πωλήσεις
  • Υψηλές επικοινωνιακές ικανότητες, ευχέρεια λόγου, ευγένεια και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Δημιουργικότητα και γούστο σύμφωνα με τις σύγχρονες τάσεις στο χώρο
  • Εμπειρία και ικανότητα σε χειροποίητες κατασκευές
  • Άρτια γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Excel, Word, Power Point, Internet)
  • Άρτια διαχείριση εμπορικής ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Πολύ καλές γνώσεις ERP (SoftOne εμπορική διαχείριση)
  • Γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Άμεση πρόσληψη με σύμβαση εργασίας έως 30 Σεπτεμβρίου 2020
  • Ευκαιρίες μόνιμης απασχόλησης και εξέλιξης