Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/02/2023

Project Manager (Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΙΜΑΝΙ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Growplan ζητά Project Manager (Ηλεκτρολόγο Μηχανικό ή Μηχανολόγο Μηχανικό Πολυτεχνικής Σχολής) στα γραφεία της στην Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης:

  • Συγκέντρωση των απαιτήσεων έργων μέσα από την επικοινωνία με τους πελάτες και λοιπούς φορείς που απαιτούνται σε κάθε έργο.
  • Διαμόρφωση πλάνου ενεργειών βάσει των απαιτήσεων κάθε έργου, επικοινωνία αυτού στην ομάδα εργασίας, και συντονισμός αυτής με σκοπό την έγκαιρη και ποιοτική ολοκλήρωση των παραδοτέων του έργου.
  • Επίβλεψη / διαχείριση / παρακολούθηση αιτημάτων υπαγωγής και υλοποίησης επενδυτικών σχεδίων σε προκαθορισμένα χρονικά διαστήματα
  • Τήρηση και διασφάλιση φυσικών και ηλεκτρονικών αρχείων και φακέλων βάσει των απαιτήσεων των έργων
  • Βελτίωση της επιχειρησιακής λειτουργικότητας για ευθυγράμμιση με βασικούς επιχειρηματικούς στόχους
  • Δημιουργία τακτικών Αναφορών και Προβλέψεων στην Διοίκηση με χρησιμοποίηση metrics και ΚPIs
  • Παρακολούθηση λογαριασμών πελατών, συμπεριλαμβανομένων συμβάσεων διαπραγμάτευσης και συμφωνιών για μεγιστοποίηση του κέρδους
  • Συμβολή στη συγγραφή παραδοτέων έργου όπου χρειάζεται.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα Α.Ε.Ι Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανολόγου Μηχανικού Πολυτεχνικής Σχολής
  • Άριστη γνώση του εθνικού και ευρωπαϊκού πλαισίου προγραμμάτων και χρηματοδοτήσεων. Εμπειρία διαχείρισης επιδοτούμενων προγραμμάτων, τουλάχιστον 2 χρόνια.
  • Εμπειρία στη χρήση εργαλείων διαχείρισης έργων, συμπεριλαμβανομένων οικονομικών απολογισμών.
  • Ισχυρές δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Ιδιαίτερα ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης, ορισμού προτεραιοτήτων και επίτευξης ποιοτικού αποτελέσματος, υπευθυνότητα, ομαδικό πνεύμα
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα χειρισμού πολλαπλών έργων διαχείρισης λογαριασμών ταυτόχρονα, διατηρώντας παράλληλα έντονη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα αυστηρής τήρησης διαδικασιών και χρονοδιαγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office (Word, Excel) καθώς και γνώση συστημάτων ERP.
  • Επιθυμητή η πιστοποίηση σε project management.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό καθεστώς μισθού
  • Πλήρης απασχόληση / ασφαλιστική κάλυψη
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων