Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/4/2023

Εγκαταστάτες Ηλεκτρολόγοι

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η ΛΥΣΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΟΕ, τεχνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα της κατασκευής, συντήρησης και επισκευής ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων, αναζητά Εγκαταστάτες Ηλεκτρολόγους ή Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς για εργασία στον έλεγχο, λειτουργία κι επισκευή ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις στο Βόλο.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Επισκευή και συντήρηση του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, εγκαταστάσεων, μηχ/των
  • Λειτουργία, επισκευή και συντήρηση των δικτύων και εγκαταστάσεων (εσωτερικών & υπαίθριων) ηλεκτροφωτισμού και τηλεπικοινωνιών.
  • Τήρηση αρχείου σχεδίων ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων.
  • Τήρηση αρχείου τεχνικών χαρακτηριστικών ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.
  • Συντήρηση εφεδρικών συστημάτων – ups.
  • Προγραμματισμός της προληπτικής ηλεκτρολογικής συντήρησης των μηχ/των και εκτέλεσή τους σε συνεργασία με το Γραφείο Κίνησης.
  • Διαχείριση ζημιών που προκαλούνται στον ηλεκτρομηχανολογικό εξοπλισμό και μέριμνα για την άμεση αποκατάστασή τους.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου (ΕΠΑΛ, ΤΕΛ, ΤΕΣ ή αντίστοιχο) ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (AΕΙ ή ΤΕΙ)
  • Άδεια Εγκαταστάτη Ηλεκτρολόγου (τουλάχιστον) Α' Ομάδας 1ης Ειδικότητας.

Παροχές

  • Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, μέσα από το οποίο θα αναπτυχθούν οι δεξιότητες και οι ικανότητες
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση κι εκμάθηση νέων τεχνικών και τεχνολογιών στο αντικείμενο εργασίας

Συνθήκες Εργασίας:

Πενθήμερη, οχτάωρη απασχόληση σε πρωινή (07:00-15:00) ή απογευματινή (14:00-22:00) βάρδια.