Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/10/2022

Μηχανικοί ΤΕ - ΠΕ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΛΥΣΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΟΕ, τεχνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στην ανάληψη έργων κατασκευής, συντήρησης και επισκευής οικοδομικών και ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων, αναζητά Μηχανικούς ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Ηλεκτρολόγο/ Μηχανολόγο/ Πολιτικό/ Αρχιτέκτονα) για άμεση πρόσληψη και εργασία στα γραφεία της εταιρείας στα Γιαννιτσά.

Αρμοδιότητες: Απασχόληση στα γραφεία της εταιρείας, όπου οι βασικές εργασίες θα περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων, τα ακόλουθα:

  • Ετοιμασία κι έλεγχος τεχνικών εκθέσεων και φακέλων.
  • Εκπόνηση ηλεκτρομηχανολογικών μελετών.
  • Οργάνωση, συντονισμός κι επίβλεψη συνεργείων.
  • Εποπτεία των τεχνικών έργων που αναλαμβάνει η εταιρεία.
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, πελάτες και προσωπικό.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος της σχολής Ηλεκτρολόγων ή Μηχανολόγων ή Πολιτικών ή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (AΕΙ ή ΤΕΙ)
  • Γνώσεις χειρισμού Η/Υ (MS Office)
  • Γνώσεις χειρισμού σχεδιαστικών προγραμμάτων (Autocad)
  • Γνώση Αγγλικής (γραπτό, προφορικό λόγο & τεχνική ορολογία)

Δεξιότητες:
  • Εργατικότητα, συνέπεια & τήρηση διαδικασιών
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και άνεση στην επικοινωνία
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Παροχές

  • Εργασία σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον με σεβασμό στον εργαζόμενο
  • Δυνατότητα εκπαίδευσης και απόκτησης γνώσης σε πληθώρα τεχνικών αντικειμένων και εγκαταστάσεων
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας

Ωράριο εργασίας:

Πενθήμερη (Δευτέρα έως Παρασκευή), οχτάωρη απασχόληση.