Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/02/2023

Υποστήριξη Τεχνικού Τμήματος - Επίβλεψη Κατασκευής Έργων Ηχομόνωσης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία μελετών ακουστικής και ηχομόνωσης με έδρα την Παιανία ζητά υποψήφιο/α για Υποστήριξη Τεχνικού Τμήματος - Επίβλεψη Κατασκευής Έργων Ηχομόνωσης.

Υπευθυνότητες – Αρμοδιότητες μετά την αρχική εκπαίδευση προσαρμογής :

  • Back office τεχνικού χαρακτήρα για παροχή τεχνικής υποστήριξης στο Τμήμα Κατασκευών της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση παραγγελιών και συνεχής επικοινωνία με προμηθευτές και πελάτες αναφορικά με την ροή εκτέλεσης  των παραγγελιών και την ολοκλήρωση των έργων η της προμήθειας υλικών.
  • Διαχείριση & Ανάπτυξη Πελατολογίου.
  • Διευκρινίσεις και breakdown ζητήσεων πελατών.
  • Προ Μετρήσεις υποψήφιων έργων.
  • Δυνατότητα επί τόπου Επίβλεψης κατασκευής (έργων ηχομόνωσης υπό εξέλιξη).
  • Αναζήτηση, σε συνεργασία με την Τεχνική Διεύθυνση Λειτουργίας, νέων προμηθευτών/συνεργατών εσωτερικού και εξωτερικού.
  • Κατάρτιση και σύνταξη κοστολογίων Τεχνικών και Οικονομικών προσφορών.
  • Σύνταξη προσφορών και αποστολή παραγγελιών σε συνεργαζόμενους οίκους εσωτερικού και εξωτερικού.
  • Φυσική και ηλεκτρονική αρχειοθέτηση στοιχείων νέων ζητήσεων και ενημέρωση συναδέλφων.
  • Ενημέρωση Βάσης Δεδομένων Τεχνικών.
  • Τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη πελατών, για τρόπους εφαρμογής των υλικών που προμηθεύτηκαν.
  • Παροχή γραμματειακής υποστήριξης που αφορά στο τμήμα ηχομονωτικών κατασκευών (αλληλογραφία, διαχείριση κλήσεων κ.ά.)
  • Εμπορική αντίληψη και δεξιότητα πωλήσεων.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας σε καταστάσεις πίεσης.
  • Οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα & ευελιξία

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Ανώτατη ή ανώτερη σχολή σπουδών – Τεχνική εκπαίδευση.
  • Τουλάχιστον δύο έτη σε σχετική θέση.
  • Αυξημένη ικανότητα επικοινωνίας, ομαδικής συνεργασίας και δημοσίων σχέσεων.
  • Πρωτοβουλία & επαγγελματισμός.
  • Άριστη γνώση τουλάχιστον της αγγλικής γλώσσας (γραπτός & προφορικός λόγος).
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Office).
  • Γνώση και σχεδιασμό σε περιβάλλον Autocad
  • Δίπλωμα οδήγησης Αυτοκινήτου Ι.Χ.

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Πακέτο αποδοχών (μισθός & Bonus, αναλόγως επίτευξης στόχων)
  • Δυνατότητες εξέλιξης