Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/9/2022

Χειριστής Χωματουργικών Μηχανημάτων

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΝΟΤΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ | Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Work4u αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρία που ειδικεύεται στην εγκατάσταση δικτύων οπτικών ινών, έναν επαγγελματία Χειριστή Χωματουργικών Μηχανημάτων για εργασία και διαμονή στη Γερμανία με σκοπό τη κατασκευή υποδομών δικτύου σταθερής τηλεφωνίας.

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:

  • Χειρισμός χωματουργικών μηχανήματων (εκσκαφέα, φορτωτή, τροχό)
  • Διαχείριση προσωπικού με βασικό αντικείμενο τη κατασκευή υποδομών δικτύων σταθερής τηλεφωνίας (FTTH, FTTB)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άδεια χειριστή χωματουργικών μηχανήματων (όλη την 1η κατηγορία)
  • Ευρωπαϊκό διαβατήριο ή ευρωπαϊκή ταυτότητα
  • Συντήρηση μηχανήματων
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και λειτουργίας σε ομάδα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλών εργασιών ταυτόχρονα και εργασία υπό πίεση
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Κάλυψη διαμονής στη Γερμανία
  • Κάλυψη σίτισης (240€/μήνα)
  • Προσαύξηση υπερωρίας 25%
  • Παροχή 2 εισιτηρίων το χρόνο μετ’ επιστροφής για Ελλάδα

Το γερμανικό κράτος παρέχει επίδομα παιδιού ύψους 220€/μήνα για κάθε παιδί.