Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2021

Ακαδημαϊκός διευθυντής- Διευθυντής σπουδών

Εκπαίδευση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Περιγραφή

Τα καθήκοντα σας:

  • Συνεργάζεστε άμεσα με τον ιδιοκτήτη του κέντρου και λειτουργείτε αντ’ αυτού
  • Διδάσκετε τη γλώσσα στην οποία ειδικεύεστε σε διάφορα επίπεδα
  • Βοηθάτε στην επάνδρωση του εκπαιδευτηρίου με καθηγητές και φροντίζετε για την εκπαίδευση τους
  • Συμμετέχετε ενεργά μαζί με το προσωπικό του κέντρου σε όλα τα εκπαιδευτικά σεμινάρια και τις εκδηλώσεις του εκπαιδευτηρίου
  • Αναλαμβάνετε την επίτευξη του στόχου εγγραφών
  • Διασφαλίζετε την διατήρηση της καλής φήμης των Brands που εκπροσωπεί το εκπαιδευτήριο
  • Είστε επικεφαλής της ομάδας καθηγητών και οργανώνετε όλες τις απαραίτητες συσκέψεις τους
  • Αναλαμβάνετε την επάνδρωση του εκπαιδευτηρίου και φροντίζετε για την εκπαίδευση των νέων καθηγητών ή διοικητικών εργαζομένων
  • Οργανώνετε το αναλυτικό ωρολόγιο πρόγραμμα των μαθημάτων
  • Είστε ενήμερη/ος για την πρόοδο όλων των σπουδαστών του κέντρου
  • Εξασφαλίζετε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον για τους εργαζόμενους στο εκπαιδευτήριο, καλλιεργώντας ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Είστε υπεύθυνος/η για τον κατάλληλο εξοπλισμό του σχολείου και τη συντήρηση του
  • Συνεργάζεστε με τους καθηγητές και οργανώνετε τις απαραίτητες συσκέψεις τους
  • Εκπροσωπείτε το εκπαιδευτήριο στις σχέσεις με προμηθευτές, συνεργάτες, γονείς, μαθητές, εταιρικούς πελάτες, την τοπική κοινωνία και άλλους οργανισμούς

Απαραίτητα Προσόντα

Το Προφίλ σας:

  • Απόφοιτος Ξενόγλωσσης Φιλολογίας κατά προτίμηση της Αγγλικής
  •  Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε επίπεδο C2
  •  Ιδανικά ανώτατες σπουδές, πτυχίο στον τομέα Educational Management.
  • 3ετή εμπειρία σε διοικητική θέση
  • Εμπειρία σε πωλήσεις και εξυπηρέτηση πελατών
  • Εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες και τις σύγχρονες τάσεις στην εκπαίδευση
  •  Ευχέρεια στις  εφαρμογές MS Office, e-learning, εκπαιδευτικά προγράμματα και ψηφιακές πλατφόρμες καθώς και προγράμματα CRM
  •  Ευχάριστη προσωπικότητα με οργανωτικές, επικοινωνιακές, ηγετικές δεξιότητες, δημιουργικότητα, υπευθυνότητα και ήθος
  • Ανταπόκριση  στις επαγγελματικές προκλήσεις, υπευθυνότητα και αποτελεσματικότητα.
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητες παρακίνησης και ανάπτυξης ανθρώπινου δυναμικού

Παροχές

• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με μηνιαίο μισθό και bonus
• Διαρκή εκπαίδευση σε όλο το φάσμα των λειτουργιών
• Προοπτικές εξέλιξης