Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/3/2023

Μηχανικός Εργοταξίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία εμπορίας και συντήρησης ιατρικών μηχανημάτων, με έδρα την Αθήνα, αναζητά Μηχανικό Εργοταξίου.

Αρμοδιότητες

  • Εποπτεία, συντονισμό και παράδοση project σε θέσεις εγκατάστασης έργων εντός και εκτός έδρας ανά την Ελλάδα.
  • Αυτοψία έργων, σύνταξη προσφορών, διαχείριση έργου, παρακολούθηση εργασιών και συνεργείων, τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προϋπολογισμού
  • Συντονισμός υπεργολάβων και προμηθευτών στο εργοτάξιο
  • Επίβλεψη του έργου
  • Έλεγχος του κόστους κατασκευής του έργου
  • Προμελέτη και Μελέτη Έργων
  • Επιμετρήσεις και κοστολογήσεις υλικών και εργασιών
  • Σχεδιασμός σε AutoCad 2D και Σύνταξη Προδιαγραφών, επερχόμενων project
  • Άμεση επικοινωνία με υπεργολάβους για τη λήψη προσφορών
  • Διαχείριση και επίλυση καθημερινών προβλημάτων
  • Διασφάλιση της εφαρμογής των διαδικασιών, των πολιτικών και της νομοθεσίας για την υγεία και την ασφάλεια.
  • Συντονισμός ομαλής και ασφαλούς λειτουργίας μεταξύ των συνεργείων των υπεργολάβων

Απαραίτητα Προσόντα

• Κάτοχος σχετικού πτυχίου
• Κάτοχος πτυχίου της αγγλικής γλώσσας επιπέδου B2, τουλάχιστον
• Καλή γνώση Autocad 2D
• Καλή γνώση Windows 10, Ms Office
• Μικρή προϋπηρεσία
• Άδεια οδήγησης ΙΧ
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψηφίους
• Δυνατότητα παραμονής εκτός έδρας για τις ανάγκες των project (κατά προσέγγιση 2-3 μήνες συνολικά ανά χρόνο)

Παροχές

Διαμονή, διατροφή, μετακίνηση για τα project εκτός έδρας.