Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/10/2020

Ασφαλιστικός Υπάλληλος

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία μεσιτών-ασφαλίσεων επεκτείνεται & αναζητά Στέλεχος για το τμήμα Ζωής και Υγείας.

Περιγραφή θέσης:
  • Παρακολούθηση & διεκπεραίωση αιτημάτων ασφάλισης
  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (έκδοση προσφορών, αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Αξιοπρεπής και ευέλικτη προσωπικότητα σύμφωνα με τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενεργή Κάρτα Ανεργίας
  • Ηλικία άνω των 30 ετών (λόγω ένταξης σε πρόγραμμα ΟΑΕΔ)
  • Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή ικανότητα
  • Άψογη χρήση ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση αγγλικής (γραπτός & προφορικός λόγος)
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Ασφαλιστική πιστοποίηση
  • Φιλικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επιθυμητή εμπειρία στον ασφαλιστικό χώρο

Παροχές

  • Έμμισθη σχέση
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
  • Δωρεάν συμμετοχή στο  ομαδικό ασφαλιστήριο ζωής και υγείας της INFOMAX
  • Διαρκής & πλήρης επιμόρφωση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών & επιπλέον παροχών αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητα εξέλιξης