Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/7/2017

Υπεύθυνος Πωλήσεων – Βόλος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος του ομίλου ICAP του μεγαλύτερου Ομίλου Παροχής Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στη Νότιο-Ανατολική Ευρώπη. Εξειδικεύεται  στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions για λογαριασμό πελάτη της, πρωτοπόρο στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, αναζητά υποψηφίους για την κάλυψη της παρακάτω θέσης εργασίας:

Υπεύθυνος Πωλήσεων – Βόλος (Ref. 3652/SR/RS/GR)

Περιγραφή θέσης

Ο κάτοχος της θέσης θα έχει έδρα το Βόλο και θα είναι υπεύθυνος για την προσέλκυση νέων πελατών με στόχο την πώληση υπηρεσιών της εταιρείας στην ευρύτερη γεωγραφική περιοχή.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρείας
  • Χαρτογράφηση της εκάστοτε υπό ευθύνη περιοχής
  • Καθημερινές επισκέψεις σε πελάτες για παρουσίαση και πώληση των υπηρεσιών της εταιρείας
  • Διαχείριση ομάδας
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση του άμεσου ανταγωνισμό
  • Δημιουργία αναφορών σχετικά με την πορεία των πωλήσεων
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά  προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων
  • Εμπειρία σε διαχείριση ολιγομελών ομάδων
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών και διανυκτέρευσης
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκίνητου

Παροχές

 Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρες πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Αυτοκίνητο/ έξοδα κίνησης
  • Bonus παραγωγικότητας βάσει επίτευξης στόχων
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης στον όμιλο