Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/12/2022

Βιομηχανικός Σχεδιαστής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Α' ΒΙ. ΠΕ. ΒΟΛΟΥ | ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βιομηχανικός Σχεδιαστής από την εταιρία ERCAD ENGINEERING με έδρα τον Βόλο, για μόνιμη εργασία στο τμήμα μηχανολογικού σχεδιασμού & διαχείρισης παραγωγής.

Αρμοδιότητες:

  • Τρισδιάστατος σχεδιασμός μηχανημάτων και βιομηχανικών εγκαταστάσεων
  • Δημιουργία κατασκευαστικών σχεδίων εξαρτημάτων και ολοκληρωμένων συγκροτημάτων
  • Σύνταξη & οργάνωση τεχνικών φακέλων & φασεολογίων παραγωγής
  • Διαχείριση έργου από την έναρξη μέχρι την περαίωση.
  • Επικοινωνία με παραγωγή

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση νέων προγραμμάτων τρισδιάστατης σχεδίασης όπως CREO PTC, SOLIDWORKS, SPACECLAIM
  • Γνώση υλικών
  • Γνώση παραγωγικών διαδικασιών
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Επαγγελματισμός
  • Συνέπεια
  • Οργάνωση
  • Μεθοδικότητα
  • Θέληση για εργασία
  • Να λειτουργεί με κανόνες
  • Ικανότητα να επικοινωνεί και να συνεργάζεται

Παροχές

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Αξιολόγηση ανά έτος
  • Πλήρης απασχόληση
  • Εκπαίδευση εντός εταιρείας