Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2022

Πωλητής / Πωλήτρια B2B ραδιοφωνικών και διαδικτυακών διαφημίσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Από μεγάλο ραδιοφωνικό σταθμό, με έδρα την Θεσσαλονίκη, αναζητούνται φιλόδοξα και αξιόπιστα άτομα για στελέχωση του εμπορικού τμήματος, με αντικείμενο την προσέλκυση νέου πελατολογίου με σκοπό την πώληση ραδιοφωνικών και διαδικτυακών διαφημίσεων.

Παρακαλούμε να αποστείλετε βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εύρεση και επιδίωξη συνεργασίας με νέο πελατολόγιο(Β2Β).
  • Οργάνωση συναντήσεων με πιθανούς πελάτες, καταγραφή και αξιολόγηση των αναγκών τους.
  • Προετοιμασία και εκτέλεση κατάλληλων παρουσιάσεων.
  • Τήρηση εβδομαδιαίου προγράμματος επισκέψεων, reporting και παρακολούθηση πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία ως στέλεχος πωλήσεων.
  • Εμπειρία και προϋπηρεσία στο χώρο των ΜΜΕ θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Άριστη γνώση MS Office.
  • Γρήγορη εκμάθηση, πάθος για πωλήσεις, όρεξη για εργασία.
  • Ισχυρά ατομικά κίνητρα και προσέγγιση με γνώμονα τα αποτελέσματα.
  • Απολυτήριο ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ.
  • Άδεια οδήγησης ΙΧ.
  • Δημιουργικότητα και ομαδικό πνεύμα.