Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2019

Εξωτερικός Πωλητής Β2Β (Κλάδος HO.RE.CA)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία τροφίμων στην περιοχή της Θεσσαλονίκης αναζητά Εξωτερικό Πωλητή για εργασία πλήρους απασχόλησης και περιοχές ευθύνης Θεσσαλονίκη, Πιερία, Χαλκιδική.

Αρμοδιότητες

  • Προσέγγιση πελατών / καταστημάτων λιανικής πώλησης τροφίμων, bakery, brunch cafe, bar-restaurant, delicatessen
  • Προγραμματισμός και οργάνωση πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης
  • Παρακολούθηση πορείας πωλήσεων για κάθε πελάτη/κατάστημα
  • Υποβολή προσφορών σε πελάτες/διανομείς
  • Κατάρτιση πλάνου πωλήσεων και υποβολή στην Εταιρία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε πωλήσεις τροφίμων, χονδρικής και λιανικής
  • Προϋπηρεσία ή καλή γνώση σφολιατοειδών και bake off προϊόντων, κατά προτίμηση
  • Καλή γνώση της αγοράς τροφίμων, ιδίως σε Θεσσαλονίκη - Χαλκιδική
  • Δυναμισμός, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Επικοινωνιακή ικανότητα
  • Επιδίωξη και επίτευξη στόχων

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό