Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/02/2023

Store Manager

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο, επιθυμεί να προσλάβει Υπεύθυνη Καταστήματος / Store Manager στην περιοχή των Αθηνών.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή Θέσης:

Θα είναι υπεύθυνη για την εξασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος, τη διασφάλιση της υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης των πελατών, την τήρηση των προτύπων λειτουργίας visual merchandising, την πρόβλεψη κι επίγνωση των αναγκών των πελατών και των τάσεων της αγοράς, τη διαχείριση και παρακίνηση του προσωπικού, τον συνεχής έλεγχο και αξιολόγηση για την έγκαιρη αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων.

Στα βασικά καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Υπεύθυνη για τη συνολική εικόνα του καταστήματος
  • Επίτευξη του προϋπολογισμού και των στόχων του καταστήματος
  • Υπεύθυνη για τις αναφορές πωλήσεων κι εμπορικών συναντήσεων
  • Προγραμματισμός του προσωπικού σύμφωνα με τις επιχειρηματικές ανάγκες
  • Έλεγχος της διαθεσιμότητας εμπορευμάτων και υπηρεσιών
  • Διασφάλιση της άριστης λειτουργίας του καταστήματος
  • Συμμετοχή στην στελέχωση, εκπαίδευση, αξιολόγηση και ανάπτυξη των υπαλλήλων του καταστήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε αντίστοιχη διοικητική θέση στον τομέα της λιανικής
  •  Γνώση της αγοράς του καλλυντικού και ιδιαίτερα γνώση make up
  •  Εμπειρία σε διοίκηση ομάδας καταστήματος
  •  Άριστη γνώση στη χρήση Η/Υ
  •  Ισχυρές επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικότητα
  •  Ικανότητα ανάπτυξης της ομάδας μέσω παρακίνησης

Παροχές

  • Μισθός σε υψηλή βάση
  • Ποσοστά επί των καθαρών πωλήσεων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση