Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/03/2020

Senior Graphic Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Senior Graphic Designer από διαφημιστική εταιρεία με έδρα στον Άγιο Δημήτριο Αττικής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Brainstorming meetings με όλη την ομάδα για τα τρέχοντα projects
  • Αισθητική κατεύθυνση στην σχεδιαστική ομάδα
  • Το καταμερισμό του φόρτου εργασίας και επίβλεψη όλης της διαδικασία μέχρι την παράδοση των projects
  • Σχεδιασμός αφισών, καταλόγων, συσκευασιών, λογότυπων, social media περιεχομένου κτλ
  • Δημιουργία video, editing, μοντάζ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign, Premiere & After Effect σε περιβάλλον Mac
  • Γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση των εκτυπωτικών διαδικασιών
  • Ισχυρή αντίληψη τυπογραφίας και σύνθεσης
  • Δημιουργικό τρόπο σκέψης, φρέσκες ιδέες και πρωτότυπα concepts
  • Οργανωτικές ικανότητες και καλή επικοινωνία
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Επιθυμητές γνώσεις web, ux/ui design

Παροχές

  • Φιλικό και ομαδικό περιβάλλον εργασία
  • Δυνατότητα παρακολούθησης σεμιναρίων εκτός και εντός της εταιρίας