Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
5/3/2024

Πωλητής / Πωλήτρια Β2Β στην Ήπειρο

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΗΠΕΙΡΟΣ | ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Total Energies ,από τις μεγαλύτερες εταιρείες πετρελαιοειδών παγκοσμίως , και ο συνεργάτης της με έδρα τα Ιωάννινα και κύριο αντικείμενο τα λιπαντικά , αναζητά στα πλαίσια της ανάπτυξης του δικτύου της για την Ήπειρο,

Πωλητή / Πωλήτρια Β2Β με τα εξής καθήκοντα:

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Διαχείριση και διατήρηση πελατολογίου
  • Διαχείριση παραγγελιών (νέες & επαναληπτικές)
  • Τήρηση εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής
  • Ενημέρωση υποψήφιων πελατών για τα προϊόντα της εταιρίας
  • Επίτευξη εμπορικών στόχων
  • Ανάπτυξη και διατήρηση μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση για τις ενέργειες του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Συνεχής εκπαίδευση & επιμόρφωση
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρης απασχόληση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.