Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/2/2021

Εταιρικός Σύμβουλος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Κατάστημα Vodafone στην Ανατολική Θεσσαλονίκη αναζητεί Εταιρικό Σύμβουλο Πωλήσεων.

Περιγραφή θέσης
Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για να προσελκύει μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις στο Νομό Θεσσαλονίκης, παρέχοντας υψηλών προδιαγραφών εξυπηρέτηση.

Κύριες αρμοδιότητες
  • Παροχή υψηλών προδιαγραφών εξυπηρέτησης τόσο σε νέους όσο και σε υφιστάμενους εταιρικούς πελάτες στο χώρο εργασίας τους
  • Ανάπτυξη μιας σαφούς εικόνας τόσο για πιθανές ευκαιρίες επέκτασης του πελατολογίου όσο και του ανταγωνισμού στην περιοχή
  • Ορθή και αποτελεσματική επικοινωνία των πλεονεκτημάτων όσο αναφορά τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Vodafone, τόσο στο κατάστημα όσο και στον χώρο του πελάτη.
  • Κατανόηση των διαφορετικών profile των πελατών και ικανότητα κάλυψης των αναγκών τους σύμφωνα με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Vodafone.
  • Παρακολούθηση αποτελεσμάτων και παροχή σχετικής ανατροφοδότησης στον προϊστάμενο

Απαραίτητα Προσόντα

Βασικές Δεξιότητες
  • Πτυχίο ΤΕΙ/AEI ή ισοδύναμο
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία που αποκτήθηκε στο πλαίσιο ενός καναλιού πωλήσεων (προηγούμενη εμπειρία πώλησης Β2Β)
  • Εξαιρετικές δυνατότητες επικοινωνίας προφορικά και γραπτά
  • Κατανόηση των τεχνικών/τεχνολογικών επιχειρηματικών λύσεων
  • Ενθουσιώδης και με πάθος, με ισχυρό προσανατολισμό προς την ικανοποίηση του πελάτη
  • Συνεχές ενδιαφέρον να ενημερώνεται για τις τελευταίες λύσεις και υπηρεσίες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Γνώση υπολογιστών
  • Πρόθυμος να προσεγγίσει τον πελάτη στον χώρο του και να του παρουσιάσει τις υπηρεσίες της Vodafone
  • Άδεια οδήγησης

Παροχές

  • Μισθός
  • Ασφάλιση
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο/tablet
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον