Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Break-Even Consulting αποτελεί μια αναγνωρισμένη Τεχνική Μελετητική εταιρεία, με υψηλή επιστημονική επάρκεια και πολυετή εμπειρία στην εκπόνηση τεχνικών μελετών. Ειδικευεται ακόμα στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών σε τομείς οπως του περιβάλλοντος, τη διαχείρισης αποβλήτων και των υδάτινων πόρων.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης της, η Break Even Consulting αναζητά Ηλεκτρολόγο ή Μηχανολόγο Μηχανικό ,πλήρους απασχόλησης.

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης του Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού θα είναι:

  • Εκπόνηση Η/Μ μελετών σε όλα τα επίπεδα (προμελέτη, οριστική και εφαρμογής)
  • Εκπόνηση μελετών ενεργειακής αναβάθμισης
  • Μελέτη ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων
  • Μελέτη ΚΕΝΑΚ
  • Εκδόσεις αδειών λειτουργίας
  • Σύνταξη τευχών δημοπράτησης μελετών δημοσίου
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις εργασίας και επικοινωνία με συνεργάτες και πελάτες για την εκπόνηση των έργων
  • Προετοιμασία και διενέργεια παρουσιάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος Μηχανικός , θα πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα:
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε εκπονηση μελετών
  • Καλή γνώση προγραμμάτων: Autodesk AutoCAD, Microsoft Office (Word, Excel,Outlook)
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Άδεια οδήγησης

Δεξιότητες:

  • Εξαιρετική διαχείριση χρόνου και ικανότητα multitasking
  • Οργανωτικές ικανότητες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Ευελιξία, Προσαρμοστικότητα και δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδίων
  • Ανάληψη Πρωτοβουλίας
  • Επαγγελματισμός και εργατικότητα
  • Κριτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η Break-Even Consulting προσφέρει για την θέση του Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού τα εξής:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Δυνατότητα απόκτησης εμπειρίας σε ευρή φάσμα έργων
  • Σταθερό, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης
  • Φιλική εργασιακή ατμόσφαιρα
  • Παροχή εξόδων μετακίνησης σε περίπτωση επαγγελματικών ταξιδίων
Σε περίπτωση που θεωρείς ότι η παραπάνω θέση Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται εδώ ή στο email hr@break-even.gr με τον Τίτλο της θέσης. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.