Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/7/2021

Administrative Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αλυσίδα ΜΦΗ με έδρα την Αθήνα αναζητά Administrative Manager.

Περιγραφή Θέσης:

  • Είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη διοικητική λειτουργία της Μονάδας
  • Συντονίζει την εφαρμογή του κανονιστικού πλαισίου της Μονάδας Υγείας από όλους τους εμπλεκόμενους φορείς και το προσωπικό
  • Διασφαλίζει την ανάπτυξη, επικαιροποίηση και εφαρμογή πολιτικών, διαδικασιών, προτύπων και επιπέδων εξυπηρέτησης
  • Είναι υπεύθυνος για την εύρυθμη συνύπαρξη του υφιστάμενου ιατρικού προσωπικού όπως και για την προσέλκυση νέου
  • Σχεδιάζει και συντονίζει τις διοικητικές διαδικασίες και τα συστήματα και ανακαλύπτει τρόπους για τον εξ ορθολογισμό των διαδικασιών
  • Προσλαμβάνει και εκπαιδεύει το προσωπικό και κατανέμει ευθύνες
  • Αξιολογεί την απόδοση του προσωπικού και παρέχει καθοδήγηση και συμβουλές για να εξασφαλίσει τη μέγιστη αποτελεσματικότητα
  • Εξασφαλίζει την ομαλή και επαρκή ροή πληροφοριών εντός της εταιρείας
  • Διαχειρίζεται τα χρονοδιαγράμματα και τις προθεσμίες
  • Παρακολουθεί το απόθεμα των προμηθειών γραφείου και την αγορά νέου υλικού λαμβάνοντας υπόψη τους περιορισμούς του προϋπολογισμού
  • Παρακολουθεί το κόστος και τις δαπάνες και βοηθά στην κατάρτιση του προϋπολογισμού
  • Εξασφαλίζει ότι οι λειτουργίες συμμορφώνονται με τις πολιτικές και τους κανονισμούς
  • Παρακολουθεί όλες τις οργανωτικές αλλαγές και τις επιχειρηματικές εξελίξεις

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ επιθυμητού υποψηφίου:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στην Διοίκηση Μονάδων Υγείας
  • Πτυχίο ΑΕΙ με συνάφεια
  • Μεταπτυχιακό στην διοίκηση μονάδων υγείας, MBA ή άλλος σχετικός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Απόλυτη εχεμύθεια
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες και ικανότητα ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
  • Αναλυτική σκέψη, ομαδικό πνεύμα με ηγετικές ικανότητες και δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρία παρέχει

  • Καλό εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων.