Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/9/2022

Σύμβουλος Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H LEVER A.E., εταιρεία παροχής ολοκληρωμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών, αναζητά για τη στελέχωση των γραφείων της στην Αθήνα :

ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Παρακολούθηση οικονομικού και φυσικού αντικειμένου με στόχο την αποτελεσματική υλοποίηση των έργων
  • Εκπόνηση των απαιτούμενων παραδοτέων του φυσικού αντικειμένου έργων
  • Σύνταξη και υποβολή περιοδικών, ετήσιων και τελικών τεχνικών και οικονομικών εκθέσεων έργου (reporting)
  • Επικοινωνία με αναθέτουσες και διαχειριστικές αρχές και με τους εταίρους των έργων
  • Σχεδιασμός, συγγραφή και υποβολή προτάσεων έργων στο πλαίσιο ευρωπαϊκών προγραμμάτων και πρωτοβουλιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών
  • Εμπειρία στην υλοποίηση και διαχείριση του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου και στη συγγραφή προτάσεων Ευρωπαϊκών Έργων
  • Εμπειρία στη συγγραφή μελετών και σχεδίων δράσης (τεχνικά παραδοτέα) στα πλαίσια Ευρωπαϊκών έργων
  • Πολύ καλή γνώση των διαδικασιών υλοποίησης Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων (LIFE, HORIZON 2020, INTERREG, ERASMUS, κ.λπ.)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός ή Διδακτορικός τίτλος Σπουδών στη διαχείριση περιβάλλοντος και ειδικότερα στη διαχείριση αποβλήτων

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
  • Αμοιβή ανάλογη της εμπειρίας και των προσόντων
  • Δυναμικό και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Φιλική εργασιακή ατμόσφαιρα
  • Ευκαιρίες καριέρας σε ένα γρήγορα αναπτυσσόμενο περιβάλλον