Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/09/2022

Τεχνικός Τηλεφωνικής Υποστήριξης/ Monitoring

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρίας στον κλάδο της ενέργειας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Ανταποκρίνεται στις τηλεφωνικές κλήσεις που δέχεται από εξειδικευμένο προσωπικό και παρέχει υποστήριξη 1ου επιπέδου, ενημέρωση και οδηγίες σχετικά με τη χρήση του εξοπλισμού
• Παρακολουθεί τον εξοπλισμό μέσω των ειδικών εποπτικών και διαχειριστικών εργαλείων
• Διαχειρίζεται την επίλυση βλαβών μέσω του συστήματος απομακρυσμένης διαχείρισης εξοπλισμού
• Καταγράφει τις βλάβες στο βλαβοληπτικό πρόγραμμα
• Αξιολογεί την καταγεγραμμένη βλάβη και την προωθεί στο 2ο και 3ο επίπεδο προς επίλυση
• Υποστηρίζει την αδιάλειπτη λειτουργία του συστήματος

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ ή ΙΕΚ, ιδανικά Πληροφορικής, Τηλεπικοινωνιών & Δικτύων, Ηλεκτρονικού ή Μηχανικού Αυτοματισμού
• Ικανότητα ανάλυσης τεχνικών προβλημάτων και παροχής τεχνικής υποστήριξης στη λειτουργία ηλεκτρονικού και ηλεκτρικού εξοπλισμού, κατόπιν σχετικής εκπαίδευσης
• Εμπειρία σε τμήμα τεχνικής υποστήριξης πελατών, επιθυμητή
• Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
• Γνώση χειρισμού Jira- ticketing θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (ιδίως Excel) και Αγγλικών
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, υπευθυνότητα, οργάνωση και συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
• Εργασία σε βάρδιες (πρωί- απόγευμα- βράδυ)

Παροχές

Παροχές Εταιρίας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
• Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.