Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/2/2020

Συνεργάτης/Στέλεχος για το εμπορικό τμήμα (πελάτες εξωτερικού)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία με ηγετική θέση στην Ελληνική αλλά και στην παγκόσμια αγορά αναζητά συνεργάτη-στέλεχος για το εμπορικό τμήμα(πελατολόγιο εξωτερικού).

Περιγραφή Θέσης

  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό
  • Έρευνα αγοράς, έλεγχο και ανάλυση του ανταγωνισμού
  • Διαχείριση & επίλυση θεμάτων πελατολογίου με ταχύτητα και επαγγελματισμό
  • Προετοιμασία, παρουσίαση & διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
  • Προετοιμασία-οργάνωση παραγγελιών-παραδόσεων
  • Γνώση διαδικασιών εξαγωγών
  • Οργάνωση και συμετοχη σε εμπορικές εκθέσεις στο εξωτερικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδίων στο εξωτερικό
  • Δυναμική προσωπικότητα και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και αναλυτικές δεξιότητες
  • Προθυμια για εργασία σε δυναμικό περιβάλλον και προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση και ευκαίριες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας