Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/10/2019

Product Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Sissy Feida Interiors αναζητά Product Designer για συνεργασία.

Περιγραφή Θέσης:

  • Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την διεκπεραίωση των προϊόντων από το στάδιο σχεδιασμού τους μέχρι και την κατασκευή τους.

Υποχρεώσεις και καθήκοντα

  • Σχεδιασμός αντικειμένων με αναλυτικά σχέδια και λεπτομέρειες
  • Δημιουργία 3D μοντέλων υψηλού επιπέδου
  • Διεξαγωγή και ανεύρεση υλικών και προμηθευτών
  • Συγκέντρωση κοστολογίων
  • Συνεργασία με κατασκευαστές και συνεργία για την τελική διεκπεραίωση των προϊόντων.
  • Επίσκεψη και επίβλεψη προμηθευτών και συνεργατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Βιομηχανικής Σχεδίασης και παραγωγής ή Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής, με εξειδίκευση στο Βιομηχανικό σχέδιο.
  • Προϋπηρεσία πάνω από 3 χρόνια σε ανάλογη θέση.
  • Ικανότητα να αναλαμβάνει όλα τα στάδια ενός έργου , ακολουθώντας το αρχικό concept.
  • Υψηλές ικανότητες αισθητικής και αντίληψης των concept.
  • Υψηλή ικανότητα εύρεσης υλικών και προμηθευτών
  • Άριστες γνώσεις σχεδιαστικών προγραμμάτων ArchiCAD, AutoCAD, του 3DSMAX, του Photoshop
  • Άριστες γνώσεις Office
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων σχεδιασμού και παραγωγής
  • Δημιουργικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Συνέπεια
  • Ικανότητα και Εχεμύθεια

*Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι-ες, όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα συνοδευόμενο από το Portfolio τους.