Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/10/2022

Ασφαλιστικός Πράκτορας

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Interamerican κατέχει ηγετική θέση στην Ελληνική ασφαλιστική αγορά πάνω από 50 χρόνια σε όλους τους κλάδους της Ιδιωτικής Ασφάλισης.

Περιγραφή Θέσεων

Το κορυφαίο γραφείο της Interamerican στην Κηφισιά με εξειδίκευση στον Χρηματοοικονομικό Σχεδιασμό Ιδιωτών και Επιχειρήσεων αναζητά ασφαλιστικούς και χρηματοοικονομικούς συμβούλους για τη στελέχωση του. Ανθρώπους δυναμικούς, με όραμα καριέρας και κύρους στον Ασφαλιστικό και Χρηματοοικονομικό τομέα.

Καθήκοντα:

  • Εξεύρεση υποψήφιων πελατών
  • Εξυπηρέτηση υφιστάμενων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, στον προφορικό και γραπτό λόγο
  • Ενθουσιώδης και δυναμικός χαρακτήρας
  • Σοβαρότητα και συνέπεια
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ

Επιπρόσθετα προσόντα, θα θεωρηθούν ως πλεονέκτημα:

  • Πανεπιστημιακός Τίτλος
  • Εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων

Παροχές

  • Υψηλό πακέτο αμοιβών
  • Υψηλά BONUS παραγωγικότητας
  • Συνεχής Επαγγελματική Εκπαίδευση για την επαγγελματική σας εξειδίκευση και σταδιοδρομία
  • Πλήρως εξοπλισμένο γραφείο, σε ένα σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Συμμετοχή σε συνέδρια & ταξίδια σε όλο τον κόσμο