Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/7/2019

Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H MASTER PLUS hr, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρίας στη Θεσσαλονίκη που δραστηριοποιείται στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών,
αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση:
Ο πελάτης μας παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες στους παρακάτω τομείς:

  • Finance
  • Management
  • Marketing
  • Εξαγωγές
  • Διαχείριση ποιότητας
  • Information Technology
  • Προγράμματα Επιχορήγησης
  • Αγοροπωλησίες Επιχειρήσεων/ Ανευρέσεις Κεφαλαίων

Περιγραφή Θέσης

  • Δημιουργία νέων accounts πελατών σε στρατηγικούς κλάδους, στα πλαίσια εφαρμογής του σχεδιασμού marketing & sales της εταιρίας.
  • Διάγνωση αναγκών των πελατών και σύνδεση αυτών με τις παρεχόμενες υπηρεσίες μας.
  • Ενίσχυση της εταιρικής εικόνας και των σχέσεων με τους πελάτες.
  • Υψηλό επίπεδο επαγγελματικής συμπεριφοράς, διαχείρισης και εξυπηρέτησης των πελατών.
  • Συστηματική έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού.
  • Συμβολή στην ανάπτυξη νέων υπηρεσιών.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

  • 3 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχο αντικείμενο.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Οργανωτικές & διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων/Οικονομικά ή σχετικά αντικείμενα σπουδών.
  • Καλή χρήση Η/Υ, CRM.
  • Απαραίτητη γνώση Αγγλικών.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Προοπτικές εξέλιξης.
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες.
  • Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων.