Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/10/2020

eCommerce - Digital Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αν ζεις και αναπνέεις για το Digital Marketing και το e commerce, είσαι ο άνθρωπός μας!
Αναζητούμε έναν έμπειρο eCommerce Manager για να αναπτύσσει, να διαχειρίζεται, να αναλύει και να βελτιστοποιεί όλες τις Digital Campaigns των Brand μας στα ψηφιακά κανάλια.

Ο ιδανικός υποψήφιος, θα πρέπει να έχει αποδεδειγμένη εμπειρία και γνώση των εργαλείων Marketing και να είναι ικανός να διαχειριστεί συνδυαστικές Digital καμπάνιες από το στάδιο της δημιουργίας έως της εκτέλεσης. Ακόμη, θα πρέπει να είναι ικανός να διαχειριστεί & να κατανείμει το διαθέσιμο budget για να επιτύχει τους επιχειρηματικούς στόχους που τεθούν.

H εταιρεία:
Η Pakketo IKE είναι μια B2C εταιρεία στο χώρο επίπλωσης στην Ελλάδα. Αποτελεί μια από τις πιο σταθερά αναπτυσσόμενες και αξιόπιστες εταιρείες στον κλάδο της και συνεχίζει να θέτει νέους στόχους και να προσελκύει νέα ταλέντα.

Αρμοδιότητες θέσης

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση όλων των Digital Campaigns, συμπεριλαμβανομένων SEO/SEM, Email Marketing,Social Media
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση Content Marketing Plan
  • Ανάλυση της αποτελεσματικότητας των Digital Campaigns σε σύγκριση με τους στόχους (ROI,KPIS) και το Budget
  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη παρουσίας της εταιρείας στα Social Media
  • Ανάλυση των τάσεων και των δεδομένων για διαρκή βελτιστοποίηση των Digital Campaigns
  • Συνεργασία με εσωτερικές ομάδες και εξωτερικούς συνεργάτες
  • Αξιολόγηση και ένταξη αναπτυσσόμενων τεχνολογιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, τουλάχιστον 4 έτη
  • Πτυχίο ΑΕΙ στο Marketing/Πληροφορική ή σε αντίστοιχο τομέα
  • Εμπειρία στο Digital Marketing
  • Εμπειρία να αναγνωρίζει αγορές στόχους, να υλοποιεί και να βελτιστοποιεί digital campaigns
  • Εμπειρία στη δημιουργία ποιοτικού περιεχομένου για SocialMedia, blogs, websites, email marketing campaigns, εταιρικές παρουσιάσεις κλπ.
  • Εξαιρετική γνώση και χρήση website analytics tools
  • Ικανότητες ανάλυσης δεδομένων και λήψης αποφάσεων βασισμένα σε στοιχεία
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τελευταίες τάσεις και βέλτιστες πρακτικές στο Digital Marketing

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό και αξιόπιστο εργασιακό περιβάλλον
  • Σεμινάρια εκμάθησης νέων δεξιοτήτων