Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/9/2021

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Μελετητής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός με εμπειρία στην οργάνωση εργοταξίου σε Φωτοβολταϊκά Πάρκα; Διαθέτεις εμπειρία σε εκπόνηση και διεκπεραίωση μελετών; Γνωρίζεις να χειρίζεσαι σε πολύ καλό επίπεδο το Autocad και το PV Syst; Θέλεις να εργαστείς σε μια Ενεργειακή εταιρεία που εξειδικεύεται στο σχεδιασμό, τη μελέτη και κατασκευή φωτοβολταϊκών έργων σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον; Αν ναι, τότε έχουμε την ιδανική θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Μελετητή που σου ταιριάζει.

Ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Μελετητής Φωτοβολταϊκών σταθμών, τα βασικά σου καθήκοντα θα είναι:

  • Προγραμματισμός και εποπτεία των εργασιών, που λαμβάνουν μέρος στα εργοτάξια φωτοβολταϊκών πάρκων
  • Σύνταξη μελετών εφαρμογής καθώς και αναφορών προόδων αναφορικά με την κατασκευή των έργων
  • Επικοινωνία και διαχείριση προμηθευτών
  • Καθημερινή χρήση προγραμμάτων που απαιτούνται για την μελέτη της κατασκευής των Φωτοβολταϊκών σταθμών
  • Παροχή υποστήριξης προς τους πελάτες της εταιρείας και διαχείριση των αιτημάτων τους αναφορικά με την κατασκευαστική πορεία των φωτοβολταϊκών πάρκων

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Μελετητή, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • 2-3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση μελετητή Φωτοβολταϊκών πάρκων
  • Πολύ καλή γνώση προγράμματος Autocad, PVSyst, MS Project
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Η/Υ

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Μελετητή:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και συνεχή εκπαίδευση

Αν η παραπάνω προοπτική καριέρας σας ενδιαφέρει, θα χαρούμε πολύ να λάβουμε την αίτησή σας. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στο +30 6942789384 και να ζητήσετετην Κυριαζή Ελένη. Εναλλακτικά, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο ekyriazi@randstad.gr #jobsengineering #energysector

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.