Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/12/2019

Υπεύθυνος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΒΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλη εταιρία στο χώρο της,αναζητά Υπεύθυνο Λογιστηρίου για την πόλη της Καβάλας.

Αρμοδιότητες της θέσης:

  • Γενική εποπτεία του λογιστηρίου
  • Σύνταξη μηναίου ισολογισμού (χωρίς εγγραφές κλεισίματος)
  • Σύνταξη ετήσιων οικονομικών καταστάσεων
  • Έλεγχος αποσβέσεων
  • Έλεγχος μισθοδοσίας
  • Σύνταξη και αποστολή ετήσιας δήλωσης Φ.Ε. Ε3 & Ε2(Εταιριών)
  • Έλεγχος ατομικών δηλώσεων εισοδήματος
  • Ενημέρωση αλλαγών νόμων φορολογικών υποχρεώσεων,εργατικών κτλ
  • Έλεγχος δηλώσεων VIES,ΦΠΑ με γεν. λογιστική (ετησίως)
  • Έλεγχος των εγγραφών καταχώρησης από τους υφισταμένους του
  • Υπολογισμός ποσού ιδιόχρησης ακινήτων (ετησίως)
  • Υπολογισμός παροχών σε είδος (ετησίως)
  • Έλεγχος αμοιβών προσωπικού λογ. 60 &ΦΜΥ με βεβαιώσεις αποδοχών (ετησίως)
  • Έλεγχος παρακράτησης φόρων 3% & 20% & υπηρεσιών εξωτερικού
  • Ενημέρωση για διακίνηση αγαθών & τιμολόγησης
  • Σύνταξη σχεδίου πρακτικών Δ.Σ. σχετικά με αποτελέσματα χρήσης

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα:
  • Εμπειρία σε αντίστοιχή θέση
  • Απόφοιτος Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού των εφαρμογών MS Office και διαδικτύου
  • Επιθυμητή γνώση του ERP “Galaxy” της Singular Logic
  • Γνώση κοστολόγησης
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεται σε προθεσμίες
  • Ικανότητα οργάνωσης και διοίκησης του τμήματος του
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Δεξιότητα στη διοίκηση έργων και ανθρώπινων πόρων
  • Μεθοδικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστη συνεργασία
  • Εμπιστευτικότητα
  • Διακριτικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον με συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξη