Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/09/2021

Υπάλληλος γραφείου - Γραμματειακή Υποστήριξη

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H HALCO που δραστηριοποιείται στις εφαρμογές αντιμικροβιακού χαλκού, αναζητά Υπάλληλο Γραφείου - Γραμματειακή υποστήριξη για το γραφείο της στη Θεσσαλονίκη.

Βασικές Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση εισερχόμενων / εξερχόμενων αλληλογραφιών (e-mail, επιστολές κλπ)
  • Απαντά-διαχειρίζεται τις τηλεφωνικές κλήσεις και τις ανακατευθύνει όταν είναι απαραίτητο
  • Προετοιμασία επιστολών και άλλων εγγράφων για Ελλάδα και εξωτερικό
  • Επικοινωνία με το προσωπικό και με εξωτερικούς συνεργάτες
  • Συντονισμός και παρακολούθηση του προγράμματος δραστηριοτήτων των στελεχών
  • Οργάνωση και αποθήκευση εγγράφων και πληροφοριών, έντυπων και ηλεκτρονικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή Εμπειρία 4+ χρόνια ως γραμματέας ή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office (Word, Excel, Power Point), ERP (Softone) και δαχτυλογράφηση
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά-γραπτά), επιπέδου Proficiency
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί (Γερμανικά, Γαλλικά)
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με άνεση και ευγένεια στην επικοινωνία (προφορική και γραπτή)
  • Ικανότητα εργασίας σε πιεστικές συνθήκες
  • Οργανωτικές ικανότητες, υπευθυνότητα, συνέπεια, ακεραιότητα και εχεμύθεια
  • Ταχύτητα και αντίληψη
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και δημιουργικότητα
  • Δεξιότητες multitasking και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Σταθερός μηνιαίος μισθός & Ασφάλιση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον