Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/11/2022

Στέλεχος (Προμηθειών – Αγοραστής)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η εταιρία EUROGAT AE με ηγετική θέση στο χώρο των επαγγελματικών μηχανών καφέ και τον εξοπλισμό bar αναζητά στέλεχος για το τμήμα προμηθειών στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης.

Στέλεχος Προμηθειών – Αγοραστής

Ο Ρόλος:

Το στέλεχος θα είναι αρμόδιο για τις εγχώριες και διεθνείς προμήθειες προϊόντων για τις ανάγκες της επιχείρησης.
Θα διαχειρίζεται αιτήματα προμηθειών έγκαιρα και αποτελεσματικά με το υψηλότερο επίπεδο εξυπηρέτησης για τη αρμονική λειτουργία της επιχείρησης

Αρμοδιότητες:
  • Διεκπεραίωση αγορών και παρακολούθηση των παραγγελιών σύμφωνα με τις πολιτικές της εταιρίας
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και συστάσεις προμήθειας για τις απαραίτητες ποσότητες εμπορευμάτων
  • Έρευνα αγοράς, αξιολόγηση και σύγκριση προσφορών των προμηθευτών
  • Τακτική ευθυγράμμιση με Marketing και Πωλήσεις για αναζήτηση νέων προϊόντων & συνεργασία στις προβλεπόμενες διεργασίες για την υπό ένταξη νέων προϊόντων
  • Οργάνωση και εφαρμογή των διαδικασιών και πολιτικών του τμήματος προμηθειών
  • Απολογιστική παρουσίαση των αποτελεσμάτων του τμήματος προμηθειών βάση των στόχων στον διευθυντή προμηθειών
  • Συνεργασία σε κοινού ενδιαφέροντος πεδία με την οικονομική διεύθυνση
  • Συμμετοχή στη διαχείριση των οικονομικών πτυχών του τμήματος προμηθειών και στην κατάρτιση προϋπολογισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ
  • 5 χρόνια προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Γνώση συστημάτων διαχείρισης ποιότητας, ISO
  • Ευελιξία για ταξίδια στο εξωτερικό
  • Εμπειρία σε ERP πρόγραμμα
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Διαπραγματευτική ικανότητα
  • Αναλυτική Σκέψη & Ομαδικό Πνεύμα
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Οργανωτική ικανότητα
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων υπό πιεστικές συνθήκες

Παροχές

Προσφέρουμε:
  • Πλήρη απασχόληση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, με σύγχρονη δομή και οργάνωση

Όλες οι πληροφορίες που λαμβάνονται αντιμετωπίζονται με εμπιστευτικότητα