Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/1/2020

Construction Project Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά εκ μέρους κατασκευαστικής εταιρείας έναν Construction Project Manager, ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για την ανακατασκευή, αναδιαμόρφωση, συντήρηση και ανακαίνιση πολυτελών κατοικιών και ξενοδοχείων στη Σαντορίνη.

Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Ευθύνη για τη συνολική μελέτη, το σχεδιασμό, την επίβλεψη και υλοποίηση των έργων στο εργοτάξιο
  • Εκπόνηση και παρακολούθηση Project Plan
  • Μελέτη των αντίστοιχων αρχιτεκτονικών και στατικών σχεδίων εφαρμογής
  • Σύγκριση και αξιολόγηση προσφορών από προμηθευτές
  • Οργάνωση και ποιοτικός έλεγχος της κατασκευής του έργου
  • Επιτόπια και συνεχής επίβλεψη των συνεργαζόμενων συνεργείων και αυστηρή τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων σχετικά με το παραδοτέο έργο

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού ή Αρχιτεκτονικής. Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν.
  • Προϋπηρεσία 4+ έτη ως επιβλέπων σε αντίστοιχα έργα ανακαίνισης και συντήρησης πολυτελών οικημάτων, ξενοδοχείων ή καταλυμάτων φιλοξενίας
  • Εμπειρία σε προμετρήσεις και επιμετρήσεις έργων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη χρήση MS Office
  • Απαραίτητη η γνώση προγράμματος Autocad
  • Γνώση του Γενικού Οικοδομικού Κανονισμού (ΓΟΚ), του Νέου Οικοδομικού Κανονισμού (ΝΟΚ) και Κτιριοδομικού Κανονισμού
  • Εξοικείωση με εκπόνηση σχεδίων και μελετών εφαρμογής

Δεξιότητες:

  • Ικανότητα διαχείρισης και επίβλεψης ιδιωτικών οικοδομικών έργων υψηλής αισθητικής και ειδικών προδιαγραφών
  • Αποτελεσματική επίλυση δυσλειτουργιών με στόχο τη μείωση των λειτουργικών δαπανών
  • Αποτελεσματική συνεργασία με τα υφιστάμενα συνεργεία
  • Οργάνωση και συνέπεια ως προς την τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης στη Σαντορίνη

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει μόνιμη συνεργασία, ανταγωνιστικό πακέτων αποδοχών, διαμονή, και κινητό τηλέφωνο.