Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/11/2021

Ταμίες / Πωλητές-τριες

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μεγάλη ελληνική εταιρεία, η οποία δραστηριοποιείται περισσότερο από 3 δεκαετίες στο χώρο των γυναικείων αξεσουάρ μόδας και ένδυσης, στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της ζητά να στελεχώσει το κατάστημά της στο κέντρο της Αθήνας με : Ταμίες / Πωλητές-τριες.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Έκδοση παραστατικών λιανικής πώλησης μέσω συστήματος POS και χρήση ERP προγράμματος.
  • Ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών
  • Τακτοποίηση εμπορευμάτων και διατήρηση της τάξης στο κατάστημα
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων καταστήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία ως ταμίας σε καταστήματα λιανικής πώλησης, κατά προτίμηση με είδη μόδας, με χρήση προγράμματος Η/Υ για την έκδοση παραστατικών
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με άμεση ανταπόκριση στην εκτέλεση καθηκόντων
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας, γνώση επιπλέον γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ / ΙΕΚ θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα ευχάριστο και ανθρώπινο σύγχρονο περιβάλλον όπου επικρατεί η πρωτοτυπία, το πάθος, η φαντασία και η θετική στάση ζωής όλων των συνεργατών
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μια δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία