Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/10/2021

AlumilCal Customer Support

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

AlumilCal Customer Support (2021/51)

Ο/Η AlumilCal Customer Support είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Innovation και συγκεκριμένα του τμήματος R&D, με έδρα τη Θεσσαλονίκη. Η θέση αναφέρεται στον Head of AlumilCal και έχει ως σκοπό την παροχή τεχνικής υποστήριξης στους χρήστες του υπολογιστικού προγράμματος AlumilCal της εταιρείας.

Κύρια καθήκοντα:

  • Εκπαιδεύει και παρέχει τεχνική υποστήριξη σε νέους και υφιστάμενους συναδέλφους και πελάτες στη χρήση του υπολογιστικού προγράμματος (AlumilCAL), στην Ελλάδα και στο εξωτερικό
  • Διαχειρίζεται τις άδειες χρήσης του υπολογιστικού προγράμματος, από την προσφορά μέχρι την εγκατάσταση
  • Συμμετέχει στην προώθηση του AlumilCAL δημιουργώντας εκπαιδευτικό και ενημερωτικό υλικό
  • Επικοινωνεί διαρκώς με την εταιρία ανάπτυξης του κώδικα του υπολογιστικού προγράμματος για θέματα τεχνικής υποστήριξης

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ ως Μηχανικός ή ΙΕΚ τεχνικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 1-3 ετών σε εταιρίες του κλάδου ή/και σε τεχνική υποστήριξη πελατών
  • Γνώση των συστημάτων αλουμινίου και των κατασκευαστικών σχεδίων τους θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση AutoCAD ή άλλου CAD προγράμματος
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Γνώση της Γερμανικής γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση χειρισμού MS OFFICE
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.