Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/5/2022

Υπεύθυνος Καταστήματος Εστίασης

Εστίαση

Πόλη ΝΕΑ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται έμπειρος Υπεύθυνος Καταστήματος Εστίασης - Maitre για μόνιμη εργασία σε εστιατόριο ψαριών και θαλασσινών .

Αρμοδιότητες
  • Εκπαίδευση & κατάρτιση του προσωπικού σε τεχνικά θέματα
  • Εβδομαδιαίο πρόγραμμα βαρδιών προσωπικού
  • Φροντίδα για την ομαλή λειτουργία των πόστων
  • Εξασφάλιση ότι υπάρχει συντονισμός στο προσωπικό για την άμεση παράδοση των παραγγελιών (κουζίνας και service, service και bar)
  • Αρμόδιος για τις προμήθειες (Επικοινωνία, διαχείριση, Διαπραγμάτευση τιμών)
  • Τακτικά meetings με το προσωπικό για την επίλυση προβλημάτων ή δυσλειτουργιών
  • Εκπαίδευση προσωπικού στον τρόπο εξυπηρέτησης του πελάτη
  • Αξιολόγηση απόδοσης του προσωπικού
  • Διατύπωση προτάσεων για αλλαγές και αναπροσαρμογή του καταλόγου
  • Διασφάλιση ότι ο χώρος διατηρείται καθαρός και περιποιημένος
  • Διαχείριση παραπόνων από τους πελάτες με αποτελεσματικό τρόπο
  • Φιλική προσέγγιση στους πελάτες & δημιουργία φιλικής ατμόσφαιρας, ώστε να επιστρέψουν

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 5ετής προϋπηρεσία σε κατάστημα εστίασης (επιθυμητά ως Σερβιτόρος)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ικανός στη χρήση Η/Υ
  • Ικανότητες & Δεξιότητες
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης προσωπικού
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Φιλική προσωπικότητα και διάθεση
  • Προσεγμένη εμφάνιση
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη

Παροχές

  • Όλοι οι μισθοί και τα επιδόματα περιλαμβάνονται όπως ορίζει ο νόμος
  • Αποδοχές ανάλογες ικανοτήτων
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Φιλικό περιβάλλον