Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/05/2021

Χημικός Μηχανικός/ Μηχανικός Περιβάλλοντος (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας πολυεθνικής εταιρείας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Χημικός Μηχανικός/ Μηχανικός Περιβάλλοντος
(Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
• Παρακολούθηση και εφαρμογή των συστημάτων διαχείρισης ποιότητας, περιβάλλοντος και ενέργειας (ISO 9001, ISO 14001, ISO 50001) καθώς και των διαδικασιών πιστοποίησης
• Επίβλεψη, επεξεργασία και αναφορά περιβαλλοντικών μετρήσεων της εταιρείας
• Παρακολούθηση συστημάτων διαχείρισης αποβλήτων και καταγραφή δεδομένων
• Υποβολή τακτικών περιβαλλοντικών αναφορών σε Δημόσιους και Ευρωπαϊκούς φορείς
• Παρακολούθηση και διαχείριση του Συστήματος Εμπορίας Εκπομπών ΕΕ (CO2 emissions trading)
• Συμμετοχή στα έργα περιβάλλοντος και διαχείρισης των αποβλήτων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού ή πτυχίο με ειδίκευση στην διαχείριση συστημάτων ποιότητας και περιβάλλοντος
• Τρία (3) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
• Γνώση περιβαλλοντικής νομοθεσίας
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Μεθοδικότητα, συνέπεια και ομαδικότητα

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυναμικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας