Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/06/2018

Διευθυντής Καταστήματος - Σπάρτη

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΣΠΑΡΤΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία μας δραστηριοποιείται στον κλάδο του ηλεκτρολογικού, βιομηχανικού υλικού ενεργειακών λύσεων αλλά και του οικιακού και αρχιτεκτονικού φωτισμού. Είναι μία από τις πιο δυναμικές ελληνικές εταιρείες των τελευταίων ετών και η κορυφαία σε πωλήσεις εταιρεία στο χώρο του ηλεκτρολογικού υλικού και φωτισμού στη χώρα μας. Διαθέτει δύο μονάδες κατασκευής ηλεκτρολογικών πινάκων και ένα δίκτυο 58 καταστημάτων πανελλαδικά.

Το πάθος για ουσιαστική διάκριση αποτελεί στοιχείο του DNA της εταιρίας και επιβεβαιώνεται μέσα από τις πολλές βραβεύσεις τις οποίες έχουμε λάβει  (Great Place to Work, True Leaders, HR Awards, Business Education Awards, EFQM-ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ)

Ποια εΙναι η ομάδα μας

Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό σε καθημερινή βάση μέσα σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί την εμπιστοσύνη και την ομαδικότητα.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Επικοινωνεί και αναθέτει τους στόχους της ομάδας
  • Τηρεί την Εμπορική και Τιμολογιακή πολιτική
  • Υποστηρίζει τις προωθητικές ενέργειες marketing
  • Διαχειρίζεται τα εργατικά θέματα
  • Κατευθύνει την ομάδα – εξυπηρέτηση πελάτη -  τεχνικές πώλησης σύμφωνα με τα εκάστοτε πρότυπα
  • Τηρεί τις διαδικασίες λειτουργίας και προτύπων του καταστήματος
  • Αξιολογεί το ανθρώπινο δυναμικό
  • Εναρμονίζει και δεσμεύει  τους ανθρώπους με τους στόχους ,το  όραμα και τις αξίες  της εταιρείας
  • Παρακινεί και αναπτύσσει τους ανθρώπους , συμμετέχει στην υλοποίηση πλάνων ανάπτυξης High Potential
  • Εστιάζει στην ανάπτυξη και την πιστότητα του πελατολογίου
  • Διαχειρίζεται τους πελάτες  παρακολουθεί το σύστημα  follow up προσφορών και παραγγελιών
  • Διαθέτει γνώση του ανταγωνισμού  εντοπίζοντας ευκαιρίες ανάπτυξης μεριδίου αγοράς
  • Ενημερώνεται συνεχώς για τις νέες τεχνολογίες – προϊόντα για την  παροχή υποστήριξής στην ομάδα και στους νεοεισερχόμενους
  • Πραγματοποιεί επισκέψεις σε πελάτες στο πλαίσιο της εξωστρέφειας και της προβολής της εταιρείας
  • Εντοπίζει ευκαιρίες ανάπτυξης του πελατολογίου – νέες συνεργασίες
  • Συνεργάζεται με τους Account  Managers τα άλλα καταστήματα και το Τμήμα έργων

Απαραίτητα Προσόντα

Αν έχεις…

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας