Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/05/2020

Τεχνικός Δικτύων & Τηλεπικοινωνιών

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία Partnernet είναι μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία στον χώρο της διανομής προϊόντων ICT με έδρα την Αθήνα. Αντικείμενο της εταιρείας είναι η εισαγωγή και προώθηση, στη ελληνική και την ευρωπαϊκή αγορά, ICT προϊόντων.

Η εταιρεία Partnernet προσφέρει μια δυναμική θέση Τεχνικού Δικτύων και Τηλεπικοινωνιακών Συστημάτων στην Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης

  • Διαχείριση τεχνικών αιτημάτων πελατών με τηλεφωνική και γραπτή επικοινωνία
  • On site και on line τεχνική υποστήριξη
  • Συνεχής έρευνα και παρακολούθηση των εξελίξεων του κλάδου και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή Γνώση & Χρήση της Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας προφορικά και γραπτά
  • Επιθυμητές γνώσεις : Asterisk based IP-PBX Installation & Administration
  • Network, Routing & Firewall Configuration & Administration
  • Εμπειρία στη λειτουργία και στη διαχείριση δικτύων τηλεφωνίας
  • Τεχνολογίες IP routing & switching Κύρια πρωτόκολλα δρομολόγησης
  • Εμπειρία σε τεχνολογίες τηλεφωνίας τύπου PBX, VoIP και IPtelephony
  • Επιθυμητές πιστοποιήσεις σε συστήματα τηλεφωνίας

Επιθυμητά Προσόντα

  • Αναγνώριση προβλημάτων και επίλυσή τους
  • Οξυδέρκεια και γρήγορη κατανόηση
  • Ικανότητα επικοινωνίας μέσω τηλεφώνου
  • Ομαδικό πνεύμα και καλή συνεργασία με τους συναδέλφους
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα σχεδιασμού και οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου και όγκου εργασίας και ορθής ολοκλήρωσης εργασιών
  • Επιθυμία για συνεχή εκπαίδευση και εκμάθηση νέων τεχνολογιών
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου ή μηχανής

Προφίλ υποψηφίου

  • Επαγγελματισμός, υπευθυνότητα, συνέπεια και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Επικοινωνιακή ευχέρεια και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Οργανωτικός και με εστίαση στην επιτυχή επίτευξη στόχων
  • Ικανότητες σχεδιασμού και οργάνωσης
  • Ικανότητα προγραμματισμού, επιμερισμού εργασιών και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες στην επίλυση θεμάτων υπό πίεση
  • Διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες. (Αφορά άντρες υποψήφιους)

Παροχές

Η εταιρεία αναπτύσσεται συνεχώς και προσφέρει

  • προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον