Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/06/2020

Linux Web Server Administrator

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία παροχής επαγγελματικών υπηρεσιών Web Hosting, αναζητά Linux System Administrator για να στελεχώσει το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Web Hosting.

Η εταιρεία εδρεύει στη Θεσσαλονίκη.

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α, θα είναι βασικό μέλος μιας ομάδας έμπειρων διαχειριστών, με κύριο μέλημα τη διαρκή διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας των υποδομών της εταιρείας. Πρόκειται για νευραλγική θέση που απαιτεί υπευθυνότητα και επαγγελματισμό.

Καθήκοντα:
  • Monitoring ορθής λειτουργίας και απόδοσης του δικτύου και των Servers της υποδομής.
  • Επίλυση προβλημάτων σε hardware & software.
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης, σε πελάτες της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα

  • Άριστη γνώση Linux Λειτουργικών και Δικτύωσης.
  • Άριστη γνώση Apache, Nginx, MySQL, DNS servers, Mail servers κτλ.
  • Άριστη κατανόηση και διαχείριση System Logs.
  • Καλή γνώση διαχείρισης Cpanel ή/και Plesk.
  • Εμπειρία σε εργαλεία και τεχνολογίες Virtualization.
  • Εξοικείωση με συστήματα monitoring (Nagios, Zabbix κτλ)
  • Γνώση συστημάτων Backup και Restore.

Πρόσθετα προσόντα

  • Εμπειρία στο Scripting.
  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας, δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες και εκ περιτροπής, διαθεσιμότητα έκτακτης απασχόλησης για επείγοντα συμβάντα.

Στοιχεία που θα αξιολογηθούν πολύ θετικά

  • Υπευθυνότητα, ζήλος για το αντικείμενο, οργανωτικότητα, έμφαση στη λεπτομέρεια!
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων σε συνθήκες πίεσης.
  • Πολύ καλό επίπεδο Αγγλικής γλώσσας.
  • Άνεση στην προφορική επικοινωνία.
  • Άνεση στην γραπτή επικοινωνία.
  • Εξαιρετικό ομαδικό πνεύμα.
  • Όρεξη για δουλειά, πάθος για τους στόχους του οργανισμού.

Πρόσθετες πληροφορίες

  • Θα αξιολογηθεί σοβαρά προϋπηρεσία σε τεχνικό τμήμα εταιρίας φιλοξενίας ιστοσελίδων.
  • Δεκτές οι αιτήσεις για Remote Εργασία.

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει
  • User friendly... περιβάλλον εργασίας
  • Αποδοχές ανάλογες της εμπειρίας και των δεξιοτήτων.
Σημείωση: Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στη λήψη Βιογραφικών και συνεντεύξεων.