Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2020

Γραμματεία Νομικής και Διοικητικής Υποστήριξης

Νομικά

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η δικηγορική Εταιρεία RHETOR δεσμεύεται στην ποιότητα των υπηρεσιών της και στηρίζει την επιτυχία της στη δυναμική του ανθρώπινου κεφαλαίου της και στην ιδιαίτερη εταιρική κουλτούρα.

Το ιδανικό προφίλ Γραμματείας Διοικητικής και Νομικής Υποστήριξης (Κωδικός: R20: ALS/TH) είναι το στέλεχος υψηλού επιπέδου που θα συμβάλλει στη διαρκή βελτιστοποίηση των λειτουργιών της εταιρείας και των παρεχόμενων υπηρεσιών προς τους πελάτες της

Απαραίτητα Προσόντα

Εκπαίδευση
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Άριστη γνώση MS Office

Επαγγελματική Εμπειρία
• Επιτυχημένη εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο
• Επιθυμητή προϋπηρεσία σε Νομική Εταιρία/Δικηγορικό Γραφείο

Αρμοδιότητες
• Καταχωρήσεις και διαχείριση ηλεκτρονικής βάσης δεδομένων
• Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου, ηλεκτρονικής και φυσικής αλληλογραφίας
• Σύνταξη, επιστολών, κειμένων και αναφορών
• Συντονισμός και παρακολούθηση εργασιών μεταξύ τμημάτων
• Οργάνωση και διαχείριση επαγγελματικών ραντεβού και ταξιδιών
• Προγραμματισμός και έλεγχος προμηθειών

Ικανότητες
• Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες με σημασία στη λεπτομέρεια
• Άριστη ικανότητα διαχείρισης χρόνου
• Δυνατότητα εκτέλεσης πολλαπλών καθηκόντων
• Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
• Επίλυση προβλημάτων
• Πελατοκεντρικός προσανατολισμός
• Ακεραιότητα, υπευθυνότητα και εχεμύθεια

Παροχές

Η Εταιρία προσφέρει δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης, μακροχρόνια συνεργασία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών, σύστημα μπόνους και διαρκή εκπαίδευση σε ένα αναπτυσσόμενο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον.