Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/9/2022

Seo Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Εξωτερική συνεργασία
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Mavromatis Employment Bureau αναζητά για λογαριασμό πελάτη της - εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο του Digital Marketing - εξωτερική συνεργασία με έμπειρο Seo Specialist.

Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Έρευνα - Μελέτη και Ανάλυση του Ανταγωνισμού
  • Βελτιστοποίηση των sitemaps , robots txt, των response code των σελίδων, meta data, schema mark up. core web vitals
  • Εκτέλεση Seo Audits και Ανάλυση των Αποτελεσμάτων
  • Επιμέλεια του περιεχομένου σε Content Management Systems για την βελτίωση του ranking
  • Παρακολούθηση, αναφορά και ανάλυση εργαλείων ιστού
  • Βελτιστοποίηση κειμένων και σελίδων προορισμού για marketing μηχανών αναζήτησης
  • Διεξαγωγή συνεχούς εντοπισμού, διεύρυνσης και βελτιστοποίησης λέξεων κλειδιών
  • Υποβολή προτάσεων για την πραγματοποίηση αλλαγών στην αρχιτεκτονική, το περιεχόμενο, τους συνδέσμους με στόχο την βελτιστοποίηση των SEO metrics για τις επιθυμητές λέξεις κλειδιά
  • Σε βάθος γνώση onsite και offsite ενεργειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πρακτική εμπειρία χρήσης του Google Analytics, Google Tag Manager,Google Search Console,NetInsight, Omniture, Web Trends
  • Επαρκή εμπειρία σε a/b testing και σε πειράματα πολλαπλών μεταβλητών
  • Γνώση χρήσης HTML,CSS, Javascript
  • Γνώση των παραγόντων κατάταξης και των αλγορίθμων των μηχανών αναζήτησης
  • Γνώση δημιουργίας μοντέλων και Seo reports
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση 4-5 έτη και εργασία σε ποικίλα projects διαφορετικών industries.

Παροχές

Παρέχεται:
  • Αμοιβή ανά project