Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2021

Υπεύθυνος Marketing

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εκδοτικός οίκος στη Θεσσαλονίκη, αναζητά Υπεύθυνο Marketing. H παρούσα θέση αφορά εργασία στο τμήμα Marketing της εταιρείας και καλύπτει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

Κύριες Αρμοδιότητες

• Ανάπτυξη και εφαρμογή ετήσιου σχεδίου Marketing
• Διαχείριση ιστοσελίδας και κοινωνικών μέσων δικτύωσης της εταιρίας (συγγραφή περιεχομένου, παρακολούθηση στατιστικών)
• Οργάνωση και διαχείριση events, επαγγελματικών εκθέσεων
• Δημιουργία προωθητικών ενεργειών για λογαριασμό της εταιρίας
• Συγγραφή και επιμέλεια επικοινωνιακού υλικού (δελτίων τύπου, άρθρων, κειμένων)
• Παρακολούθηση και ανάλυση του ανταγωνισμού
• Δημιουργία και πραγματοποίηση εταιρικών/προϊοντικών παρουσιάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Α.Ε.Ι στην Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων και MSc στο Marketing επιθυμητό
• Απαραίτητη προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
• Άριστη γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ
• Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων
• Δυνατότητα ταξιδιών
• Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων
• Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
• Συστάσεις απαραίτητες

Παροχές

• Πλήρης απασχόληση
• Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
• Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία