Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/03/2019

Administrative Assistant

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της που δραστηριοποιείται στον τομέα παραγωγής και εμπορίου χυμών, αναζητά υποψήφιο να καλύψει τη θέση του Administrative Assistant.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την υποδοχή και εξυπηρέτηση πελατών, θα παρέχει γραμματειακή υποστήριξη και θα πραγματοποιεί έρευνα στο διαδίκτυο για τις εργασίες της εταιρείας.

Καθήκοντα & Υπευθυνότητες

  • Υποδοχή Επισκεπτών και Πελατών
  • Οργάνωση και Αρχειοθέτηση Εγγράφων
  • Διαχείριση Ηλεκτρονικής Αλληλογραφίας
  • Έρευνα στο διαδίκτυο για εργασίες της εταιρείας
  • Τήρηση διαδικασιών
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες και πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία δύο ετών σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και MS Outlook
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Σπουδές Γραμματέως ή Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Γνώση άλλης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
Ικανότητες & Δεξιότητες
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Προσεγμένη εμφάνιση
  • Αποτελεσματική με δυνατότητα να συνεργάζεται και να παραδίδει σε συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια
  • Θετική προσωπικότητα που μπορεί να πάρει πρωτοβουλία
  • Άνεση στη χρήση τεχνολογίας

Παροχές

  • Εργασία σε ένα ευχάριστο και οργανωμένο περιβάλλον
  • Δυνατότητες Ανάπτυξης