Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/1/2022

Μηχανολόγος Μελετητής Θέρμανσης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι μηχανολόγος μηχανικός με εξειδίκευση στη θέρμανση και τον κλιματισμό; Διαθέτεις εμπειρία σε μελέτη ενδοδαπέδιας θέρμανσης και αντλιών θερμότητας; Θα ήθελες να ενταχθείς σε μία από τις σημαντικότερες εταιρείες κλιματισμού που δραστηριοποιούνται αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα;
Αν ναι, διάβασε τη συνέχεια!

Τα βασικά καθήκοντα για τη θέση του/της Μηχανολόγου Μελετητή Θέρμανσης είναι:

  • Σύνταξη μελετών θέρμανσης καθώς και αναφορών προόδου αναφορικά με τα συγκεκριμένα έργα
  • Καθημερινή χρήση προγραμμάτων που απαιτούνται για τη διεκπεραίωση των αντίστοιχων μελετών
  • Επικοινωνία και διαχείριση προμηθευτών, καθώς και σύνταξη προσφορών
  • Σπάνιες επισκέψεις στο εργοτάξιο για τον έλεγχο της εφαρμογής των μελετών
  • Παροχή υποστήριξης προς τους πελάτες σε ό,τι αφορά τις μελέτες θέρμανσης

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανολόγου Μελετητή Θέρμανσης χρειάζεται να διαθέτεις:
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο μελετών και εργολαβιών θέρμανσης
  • Πολύ καλή γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Αγγλική γλώσσα
  • Άριστη γνώση Η/Υ και ΑutoCad
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός, οργανωτικές ικανότητες
  • Δεκτικότητα για μάθηση

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει για τη θέση του/της Μηχανολόγου Μελετητή τα εξής:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Φιλική και υποστηρικτική προσέγγιση προς τον εργαζόμενο
  • Εκπαίδευση
  • Συνεχές feedback
Αν η παραπάνω προοπτική καριέρας σε ενδιαφέρει, θα χαρούμε πολύ να λάβουμε την αίτησή σου. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο +30 6940275872 και να ζητήσεις την Αλεξίου Δέσποινα. Εναλλακτικά, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο dalexiou@randstad.gr #jobsengineering
Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.